Szkoła Podstawowa w Siedliskach Bogusz

BYŁO BOMBKOWO!

BYŁO BOMBKOWO!

 

W 2012 r. powstało w Nowej Dębie, prywatne, pierwsze na świecie, Muzeum Bombki Choinkowej. Muzeum mieści się we współcześnie działającej fabryce. Niepodzielnie rządzi tu magiczny nastrój Bożego Narodzenia a bombka choinkowa jest jego głównym bohaterem, o wielu kolorowych twarzach.

Zgromadzony zbiór obejmuje kilka tysięcy eksponatów, częściowo umieszczonych na choinkach. Drzewka ubrane są tematycznie, prezentując m.in. styl amerykański, z jaskrawymi akcentami kolorystycznymi lub wyróżniający się bogactwem zdobień styl i zapoczątkowany przez angielską królową styl wiktoriański, a także – stonowane, niemal jednobarwne i eleganckie– style francuski czy skandynawski.

Właśnie to Muzeum odwiedziliśmy 15 grudnia wraz z uczniami Szkoły Podstawowej
 w Kamienicy Dolnej.

W muzeum oprócz podziwiania bombek, przyglądaliśmy się pracy dekoratorek, które ręcznie zdobią świąteczne ozdoby w specjalnej sali. Zwiedzając mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda proces dmuchania szkła i tworzenia z niego bombek.

Super atrakcją w muzeum jest dekorowanie własnej bombki.  My również przystąpiliśmy do pracy przy stole, aby dowolnie udekorować bombkę za pomocą kleju
 i najróżniejszych kolorowych brokatów.

Na koniec weszliśmy do sklepu, gdzie mogliśmy  kupić wiele niesamowitych bombek.

Muzeum Bombki Choinkowej to naprawdę niesamowite miejsce, szczególnie w okresie bożonarodzeniowym.

Uczniowie klasy V