Szkoła Podstawowa w Siedliskach Bogusz

Warsztaty dziennikarskie

„Rozwijamy pasje i zainteresowania”

,,Czym jest dziennikarstwo?, Co po dziennikarstwie?, Czy trzeba ukończyć ,,specjalne studia”? Na min. te pytania odpowiedź mogli uzyskać uczniowie kl.4 SP w  Siedliskach-Bogusz, dla których w piątek 24 maja 2024r. zorganizowane zostały warsztaty dziennikarskie.

         Warsztaty przeprowadziły pani Ola, która jest specjalistką do spraw komunikacji oraz pani Dominika, która jest dziennikarką radiową w radio Eska. Zajęcia przebiegły bardzo ciekawie, szczególnie te praktyczne. Na początku panie opowiedziały uczniom co można robić po dziennikarstwie, omówiły pracę reportera, dziennikarza prasowego, telewizyjnego i radiowego. Wyjaśniły czym się zajmuje specjalista do spraw komunikacji i gdzie może pracować. Zajęcia praktyczne polegały na przeprowadzeniu z uczniami konferencji prasowej. Przyszli adepci wcielili się w rolę dziennikarzy gazety i rzeczników prasowych firmy ,,Grześ”. Była to doskonała forma sprawdzenia się w tych rolach. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Zaproszeni goście odpowiedzieli na wiele pytań i rozwiali wątpliwości, które rodzą się  podczas pracy dziennikarskiej. Na zakończenie uczennica Kinga Nowicka przeprowadziła wywiad do gazetki szkolnej, który będzie opublikowany w czerwcowym wydaniu. Uczestnicy warsztatów otrzymali upominki, które będą mogli wykorzystać na zajęciach dziennikarskich.

Warsztaty przyczyniły się do zachęcenia czwartoklasistów w tworzenie gazetki szkolnej w przyszłym roku szkolnym oraz do poszukiwania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności.

Dziękujemy serdecznie pani Oli i pani Dominice za wspaniałe spotkanie oraz pani Barbarze Wojdyle za pomoc w realizacji tego wydarzenia.