- Odwiedziny: 4432803
- Do końca roku: 200 dni
- Do wakacji: 12 dni
Szkoła Podstawowa w Siedliskach-Bogusz
-
Statystyki
WYCIECZKA DO INDIAŃSKIEJ WIOSKI
W dniu 21 maja 2026r. uczniowie klas I - III odwiedzili Indiańską Wioskę „FORT WAPITI” w Zalasowej.
Po przekroczeniu wejścia obozowiska z kolorowymi tipi przenieśliśmy się w fascynujący świat Indian. W „domku wiedzy” poznaliśmy nieco ich historię i kulturę, mogliśmy podziwiać oryginalne stroje, sprzęty codziennego użytku, broń i instrumenty. Szybko nauczyliśmy się indiańskiej piosenki. Aby lepiej wejść w rolę Siuksów, uczniowie poddali się malowaniu ciała we wzory i barwy wojowników. Następnie wszyscy sprawdzali swój spryt w indiańskich grach zręcznościowych: strzelaniu z łuku i dmuchawki, rzutach włócznią, rzutach obręczy na bizonie rogi, polowaniu na węże, łowieniu rybek, czy zjeździe po linie. Emocji i radości było co nie miara. By wzmocnić ciało i ducha do dalszych działań uczniowie posilili się przysmakami z grilla. Piękna pogoda zachęciła do ponownych zabaw na łonie natury. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach rękodzieła indiańskiego, wykazując się dużą kreatywnością. Ostatnie chwile przeznaczyliśmy na zrobienie pamiątkowych zdjęć i zakup pamiątek.
Ten wyjątkowo spędzony czas na długo zapadnie w pamięci uczestników.