Szkoła Podstawowa w Siedliskach Bogusz

OFFICE 365

Aby korzystać z usługi TEAMS uczeń powinien:

 • posiadać laptop z dostępem do Internetu – (w laptopie kamerkę internetową, warto, aby miał słuchawki) – to rozwiązanie idealne;
 • komputer stacjonarny z dostępem do Internetu wyposażony w mikrofon i słuchawki – to rozwiązanie bardzo dobre;
 • smartfon lub tablet  z dostępem do Internetu i zainstalowaną usługą TEMS – to rozwiązanie minimalne.

  Jak zainstalować usługę na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

  Należy załogować się na stronie https://www.office.com za pomocą loginu i hasła, które przekazał Wam wychowawca. Przy pierwszym logowaniu zostaniecie poproszeni o zmianę hasła, należy to zrobić, a hasło koniecznie zapisać.

   Po zalogowaniu pokażą się aplikacje, wśród nich Microsoft Teams. Jeśli się nie pokazują, należy kliknąć na kwadraciki w lewym górnym rogu. Następnie należy kliknąć na aplikację Microsoft Teams i wybrać z opcji instalację Microsoft Teams. Program zacznie się pobierać, jest duży (ponad 130 MB), więc może chwilę się pobierać,  wszystko zależy od szybkości łącza internetowego jaki posiadacie.

  Po pobraniu (program instalacyjny znajduje się w folderze pobrane) należy dwukrotnie kliknąć na pobranym programie i go zainstalować. Po zainstalowaniu na pulpicie powinna się pojawić ikonka Microsoft Teams. Należy ją kliknąć - program prosi o podanie loginu i hasła (login to ten otrzymany od wychowawcy, a hasło to zmienione przez Was). I tak udało Ci się zainstalować aplikację TEAMS.

  Instalacja na smartfonie lub tablecie:

   należy pobrać np. ze sklepu Google bezpłatną aplikację TEAMS i zalogować się za pomocą loginu i utworzonego hasła.

  Jak korzystać z usługi TEAMS?

  W dniu e-lekcji należy się zalogować i kliknąć w ikonkę zespoły i wybrać swoją klasę, a następnie kliknąć : dołącz.