Szkoła Podstawowa w Siedliskach-Bogusz

Turniej klas - z okazji Dnia Dziecka

REGULAMIN

„SZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY, UMIEJĘTNOŚCI i SPORTU” organizowanego z okazji Dnia Dziecka.

 

  1.  Termin: Konkurs odbędzie się 30 maja o godzinie 9.00 na boisku sportowym oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz.
  2. Reprezentacja: Reprezentację klasy stanowi 9 osobowy zespół. Do każdej z trzech konkurencji delegowane są 3 osoby z reprezentacji klasy. Każda osoba z reprezentacji może wziąć udział tylko w jednej konkurencji.
  3.  Punktacja: W każdej konkurencji zespół może uzyskać maksymalnie 10 pkt. łącznie więc zespół może zdobyć maksymalnie 30 pkt.
  4.  Konkurencje:

  Konkurencja I – SPORTOWA

To tor przeszkód z „niespodzianką”. Konkurencja będzie odbywać się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, a w razie niekorzystnej pogody na sali gimnastycznej. Uczestników konkurencji obowiązuje strój i obuwie sportowe.

 O ilości zdobytych punktów decyduje kolejność na mecie (lub uzyskany czas) i poprawność wykonania konkurencji.

 

Konkurencja IIWIEDZA i UMIEJĘTNOŚCI

            Polega na wykonaniu czterech zadań:

  1. Zagadka z zapałkami za 2 punkty.
  2. Tangram za 3 punkty.
  3. Rozpoznanie przedmiotu przez dotyk za 1 punkt.
  4. Zadanie praktyczne z wiedzy przyrodniczej za 4 punkty.

KONKURENCJA IIISZTUKA I KULINARIA

,,JAKA TO POTRAWA”

            Uczestnicy otrzymują na talerzyku potrawę do degustacji przygotowaną  przez opiekunów konkurencji. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie nazwy potrawy oraz wymienienie z jakich produktów została przygotowana.Uczestnicy zapisują swoje odpowiedzi na kartkach. Oceniane będzie: podanie prawidłowo nazwy potrawy,  wymienienie prawidłowo co najmniej 3 składników z których została wykonana.

,,SŁAWNY KUCHARZ/RESTAURATOR”

Wychowawcy są odpowiedzialni za dopilnowanie zespołu.

Uczestnicy przygotowują się do konkurencji wcześniej. Każda klasa losuje imię i nazwisko sławnego kucharza/restauratora.  Zadaniem będzie wcielenie się w tą postać i krótkie jej przedstawienie. Oceniana będzie: pomysłowość, kreatywność w zaprezentowaniu sławnej postaci, sposób ubioru, sposób poruszania się, sposób wypowiadania się, gestykulacja.

 „ARTYSTA- NIEKONIECZNIE MALARZ”

Uczestnicy mają za zadanie z podanych produktów i przy pomocy przygotowanych narzędzi wykonać obraz. Następnie każdy zespół prezentuje swoje dzieło i je krótko omawia. Tematyka dowolna. Oceniana będzie: estetyka, pomysłowość, kreatywność.

 

  5. Jury i ocena konkurencji: Oceniać konkurencję będą nauczyciele, którzy przygotowali konkurencje. Każda drużyna wykonuje te same konkurencje, o ilości przyznanych punktów decyduje jury.

 6. Nagrody: Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są nagrody.

Pliki do pobrania