Szkoła Podstawowa w Siedliskach Bogusz

10 Koncert charytatywny pod hasłem „Pomagamy chorym dzieciom”

„ Jeszcze nikt nie stał się biedny poprzez dzielenie się z innymi”

                Koncert charytatywny pod hasłem „Pomagamy chorym dzieciom” organizowany każdego roku, wszedł już na stałe do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. Można powiedzieć, że stał się naszą szkolną tradycją. Zorganizowany po raz pierwszy przed laty z pewną nieśmiałością, rok rocznie nabiera rozmachu.

    Ludzi ofiarnych nie brakuje, co więcej, wszelkie prośby o wsparcie spotykają się z coraz większym zrozumieniem i życzliwością.

 

   8 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, absolwenci, uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.

     Koncert rozpoczął się od występu zespołu muzycznego Black Velvet  złożonego z byłych uczniów naszej szkoły w składzie:  Gabriela Noga, Dawid Sobczyk, Eryk Haptaś, Kamil Kuczek.
Zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły, Pan Stanisław Wójtowicz, a po jego wystąpieniu rozpoczęła się licytacja przeplatana występami artystycznymi uczniów naszej szkoły oraz pozostałych szkół z terenu naszej gminy. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się vouchery i karty upominkowe, biżuteria, obrazy, ozdoby świąteczne, produkty spożywcze, ogromna maskotka miś oraz tort. Te ostatnie wzbudziły największe zainteresowanie i stały się przedmiotem zaciętej licytacji zwieńczonej sumą 600 i 1550 złotych. Maskotka trafiła do rąk pań z Koła Gospodyń Wiejskich
w Gorzejowej, natomiast zażarty bój o tort stoczyli nauczyciele naszej szkoły i strażacy OSP z Siedlisk-Bogusz, którzy tradycyjnie zwyciężyli.

   Z ogromnym zainteresowaniem, podziwem i aplauzem spotkał się występ Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Strażackiej „Ogniki” przy OSP w Siedliskach-Bogusz. Pod nadzorem swoich opiekunów pokazali jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, zaprezentowali musztrę oraz wykonali brawurową akcję, ratując ogromnego misia z pożaru. Występ tych młodych dzielnych druhów stał się niewątpliwie gwoździem programu. Gromkimi brawami został nagrodzony trud rodziców i starszych druhów przygotowujących dzieci i młodzież do występu. Ogromną niespodziankę sprawił też wjazd na sygnale miniaturowego wozu strażackiego z małymi strażakami „jadącymi na akcję”.

     Wszystkie te atrakcje sprawiły, że podczas koncertu udało się zebrać kwotę 20 195, 55 złotych.
 W skład tej sumy wchodzą również pieniądze z kiermaszu, który odbywał się równolegle do trwającej na sali licytacji. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców oraz innych sponsorów
w zaopatrzenie stoisk w różnorodne i atrakcyjne produkty.

     Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu koncertu za ich hojne serca, zaangażowanie i życzliwość. To przede wszystkim dzięki Wam utwierdzamy się
w przekonaniu, że warto kontynuować to przedsięwzięcie.

     Nawiązując do słów Sally Koch: „Okazje do udzielania innym wielkiej pomocy zdarzają się rzadko, ale okazje do drobnej pomocy pojawiają się codziennie”, pragniemy poinformować, że oprócz koncertu odbywają się w naszej szkole inne akcje charytatywne. Jedną z nich jest przeprowadzona
w ostatnich dniach akcja pomocy naszym wschodnim sąsiadom – „Polakom na Ukrainie” pod patronatem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, przeprowadzana w wybranych szkołach regionu.
Niezależnie od niej odbyła się też zbiórka słodyczy dla zaprzyjaźnionych partnerskich gmin
w Baturynie i Pliszkach.

    Korzystając z okazji, już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie „Pomagamy chorym dzieciom” w przyszłym roku.

Lista sponsorów:

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Jana Pawła II w Brzostku, Szkoły Podstawowej w Brzostku,
Szkoły Podstawowej w Kamienicy Dolnej, Szkoły Podstawowej w Gorzejowej, Szkoły Podstawowej w Grudnej Górnej, Szkoły Podstawowej w Smarżowej, Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz, Szkoły Podstawowej w Kamienicy Górnej, Szkoły Podstawowej w Januszkowicach, Szkoły Podstawowej
w Przeczycy. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz, OSP w  Siedliskach-Bogusz, DDP-OGNIKI Siedliska-Bogusz, MDP-OGNIKI Siedliska-Bogusz, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Brzostku, MGOPS w Brzostku,
Koło Gospodyń Wiejskich w Brzostku, Koło Gospodyń Wiejskich w Kleciach, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach-Bogusz, Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzejowej, Koło Gospodyń Wiejskich w Bączałce, Koło Gospodyń Wiejskich w Nawsiu Brzosteckim, Koło Gospodyń Wiejskich w Kamienicy Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Januszkowicach, „GIMDZIUPLA” Gazetka Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz, DSM z Siedlisk – Bogusz, Pracownia Florystyczna ART. – DEKO pani Agnieszka Urzędowska, Salon Fryzjerski „GREEN STUDIO” w Dębicy, STUDIO MAKIJAŻU w Brzostku pani Sylwia Grygiel, Studio Fotografii „UCHWYCONE” w Brzostku pani Kinga Grygiel, Hurtownia Narzędzi „SEGER” w Dębicy, Atelier Fryzjerskie w Smarżowej pani Magdalena Łazowska, Emra Wood Design Producent Mebli Dębica, Fem Group w Brzostku, Cukiernia Państwo Renata i Zbigniew Golec, Salon Kosmetyczny w Brzostku Pani Dominika Drzyzga, Pracownia Cukiernicza  „Słodko u Madzi” w Smarżowej Pani Magdalena Gustek, PMS International Sp. z o.o. Wojnar Marek Brzostek, Sklep PASMA-MED Brzostek pani Dorota Ligęzka, RAŚ-BUD Skład Materiałów w Kleciach, HOSPOL Masarnia Pan Gustaw Hołowicki, CEZAR Delikatesy w Kleciach, Handel Obwoźny Pani Renata Drwal, Sklep Spożywczo Przemysłowy w Siedliskach Bogusz Pani Katarzyna Siedlecka, Hurtownia BOGAR z Dębicy, FHU Smagacz Delikatesy Centrum Grudna Górna, Pani Agnieszka Kurek, Pani Marta Pietrzycka, Panie Wiktoria i Karolina Mirus, Pani Albina Solecka z Kleci, Pani Krystyna Wójcik z Kleci, Pani Iwona Juszczyk z Brzostku, Sołtys z Woli Brzosteckiej Pani Zofia Grodzka, Pani Danuta Kutyna z Brzostku, Państwo Alicja i Jacek Pieniądz z Brzostku, Barbara Urban z Brzostku, Barbara i Sławomir Rączka z Brzostku, Rodzina Pociców ze Smarżowej, anonimowi darczyńcy.

Organizatorzy koncertu.

Zdjęcia wykonał: Jakub Batycki